"Akçadağ bunun hesabını sorar sormalı "
85 defa okunmuş - 09 Eylül 2019 - Pazartesi 14:21

Malatya'nın Akçadağ ilçesi Muhtarlar dernek Başkanı Eyüp Gönültaş'tan Levent Vadisi tepkisi.

 

 

 

     Akçadağ belediye meclis toplantısı AKP ve MHP meclis üyelerinim Akçadağ ın kalkınma projelerinden birisi olan Levent vadisi projesine üst yöneticilerinin baskıları ile karşı çıkması sırasında belediye meclisi toplantısı karıştı.

        Bu toplantının bu şekle dönüşmesi ve AKP ile MHP belediye meclis üyelerinin Akçadağ aleyhine davranışlarda bulunulması Akçadağ da da özellikle STK lar ve halk nezdinde tepkilere neden oldu.

Konunun Malatya kamuoyuna yansıması adına Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Eyüp Gönül taş Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek burada bir basın açıklamasında bulundu.

      Gönültaş Akçadağ Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısında Levent Vadisi'nin turizm fizibilite projesine AK Partili ve MHP'li üyelerin ret oyu kullanmasına tepki gösterdi.

        Akçadağ Belediye Meclis toplantılarını zaman zaman izlediklerini belirten Gönültaş;"Dün Akçadağ Belediyesi Meclise  bir madde getirdi, gündeme alınan turizm açısından önemli bir değere sahip olan Levent Vadisi’nde Akçadağ Belediyesinin hazırlayacağı ve FKA' dan yaklaşık 1 milyon TL hibe desteği alacağı proje  AK Partili ve MHP'li üyelerin oy çokluğu ile ret edildi.Tek sebep Akçadağ Belediyesi'nin bağımsız olmasıydı, tek sebep muhalefet olmaktı.

        Seçimler bittiğinde şu açıklamayı yaparlar; önümüze bakacağız oy verene vermeyene eşit mesafede durup memlekete hizmet edeceğiz derler. Kim ki memlekete yapılacak hizmete engel olursa bunun vebalini ödeyecektir. Kendileri ödemez ise çocukları torunları ödeyecektir."dedi

        Akçadağ'a gelecek hizmetleri kimsenin engellemeye hakkının olmadığını kaydeden Gönültaş; " Herkes yerini bilecek.Vallahi soracağız billahi bunun hesabını soracağız.Akçadağ size oy vermedi mi.Akçadağ Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a 15 bin oy verdi.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi halka karşı halka rağmen hiç bir şey yapamazsınız" diye konuştu

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...