LATİFE ULUTAŞ “ GELİN CANLAR BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM “
292 defa okunmuş - 30 Ağustos 2019 - Cuma 16:59

 

 

      12 İmamlar yası matem orucunun (Muharrem orucu ) başlaması ile birlikte Malatya da bulunan alevi dernekleri muharrem oruç günleri boyunca derneklerinde üyeleri ile ya da katılmak isteyen alevi olan olmayan ancak uygun olan canlarla “ sohbet “ mahiyetinde oturumlar yapacak akşamları alevi canlarla birlikte oruç açma dâhil Aleviliği anlatan söyleşilerle devam edeceğini açıkladılar.

       Malatya pir sultan abdal ( PSAKD ) Derneği başkanı Latife Ulutaş konu ile ilgili yaptığı açıklama da Malatya da ki tüm Alevileri üyelerini dernekte hep birlikte yapacakları etkinliğe davet etti.

Latife ulutaş yaptığı davette gelin canlar bir olalım iri olalım diri olalım yezide karşı duralım diyerek  “ Değerli canlar! Biz Aleviler için önemli bir yerde duran yas-ı matem oruçları boyunca her gün derneğimiz açık olacak; dedelerimiz Kerbela Kıyımı, Ehli Beytle ilgili sohbetler edeceklerdir. Derneğimizde her perşembe akşamı oruç açma lokmasi verilecektir. (5 Eylül ve 12 Eylül) Muharrem Orucunun her şeyden önce bir tavır, yezit zihniyetine karşı bir duruş olduğunu unutmadan hiç bir cana, canlıya kıymadan gösteriş ve lüksten uzak tutulması gerektiğini bilelim. Şah Hüseyin'in onurlu duruşu yolumuza ışık olsun. felsefemize uygun olarak tutacağımız oruçlar hak divanına yazılsın..Dernekte oruç açma lokması vermek isteyen canlar bizimle iletişime geçebilirler. Hızır yâr ve yardımcımız olsun.” dedi

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...