ERSOY EREN, EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEMEYEN DSP’ DEN İSTİFA ETTİ
158 defa okunmuş - 29 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:53

 

 

31 Mart seçimlerinde Ergün kılıçla yola çıkarak DSP de aday olmak zorunda kalan ve sadece belediye meclis üyesi yazmak adına DSP ye üye olan Ersoy Eren DSP genel merkezinin İmamoğlunu desteklememe kararından sonra zaten zorunlu üye olduğu DSP de keyifli bir açıklama ile istifa ettiğini açıkladı.

Malatya gazeteciler cemiyetinde yaptığı basın açıklamasında Ersoy Eren “ Hiçbir zaman ülkemizde ve yaşadığım yerde sayısız örneği olan haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalma anlayışını benimsedim, kabulde etmedim. Arguvan Belediyesi Meclis üyeliğine bundan sonra bağımsız Belediye Meclis üyesi olarak devam edeceğim.

Demokratik Sol Parti 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimlerine katılmayacağını açıklamıştı. Bu tarafımdan da beklenen bir açıklamaydı. Ancak geçen sürede DSP Genel Başkanı Önder Aksakal İstanbul’da Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyeceklerini açıklayıp bir gazete aracılığıyla da gerçek dışı olduğuna inandığım desteklememe nedeni olarak bazı ithamlarda bulundu bunları kabul etmem mümkün değildir.

 

Genel başkanın DSP adına yaptığı açıklamalar benim ilkelerime ve demokrasi anlayışıma uymamaktadır. Hiçbir zaman ülkemizde ve yaşadığım yerde sayısız örneği olan haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalma anlayışını benimsedim, kabulde etmedim bu nedenle DSP’den istifa ediyorum.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, seçildiğim Arguvan Belediyesi Meclis üyeliğine bundan sonra bağımsız Belediye Meclis üyesi olarak devam edeceğim.

 

Bu süreçte YSK’nın gerekçeli kararını açıklamasını bekleyip görmeyi, DSP genel merkezinin kararını gerekçeli karardan sonra gözden geçirme ihtimalini bekledim. YSK’nın İstanbul seçiminin iptaline ilişkin gerekçeli karar incelendiğinde  “hukuki dayanaktan yoksun ” olduğu bir kez daha görülmüştür.

 

Ekrem İmamoğlu’nu 23 Haziranda İstanbul seçimlerinde destekliyor başarılar diliyorum.” Dedi

ERSOY EREN

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...