SALDIRI TÜM BASINA YAPILMIŞTIR
143 defa okunmuş - 11 Mayıs 2019 - Cumartesi 16:07

Yeniçağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ Sokak ortasında saldırıya uğradı

 

 

 

       Türkiye’m TV program yapımcısı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı.

     Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ kimliği belirsiz kişiler tarafından sokak ortasında saldırıya uğradı. GATA’ YA kaldırıldığı bilgisi paylaşılan Demirağ'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

      Yeniçağ'da yer alan habere göre Demirağ, bir diğer Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel ile gerçekleştirdiği program sonrasında evine girmek üzereyken arkasından gelen yaklaşık 5-6 kişilik grubun sopalı saldırısına uğradı. Demirağ'ın başına ve yüzüne sopalarla vuran saldırganlar, kullandıkları Doblo model araçla olay yerinden kaçtı.

 

Gazetecilik suç değildir... Korkmuyoruz sizlerden!

 

       Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ Tv programı sonrası kimliği belirsiz 7 kişinin beyzbol sopalı saldırısıyla ağır yaralandı. Başından ve yüzünden yaralanan Demirağ GATA'da yoğun bakımda tedavi altına alındı. Demirağ'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz...

        Saldırıya ilişkin açıklama yapan Yeniçağ Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Çelik "Bu saldırıyı kabul edebilmemiz, sineye çekebilmemiz mümkün değildir. Bu olayı gerçekleştirenleri ve onlara talimat verenlerden teker teker ortaya çıkaracağız. Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler. Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

       Saldırıya bir tepki de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener' den geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akşener, "Yeniçağ Gazetesi yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ’a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bu yapılan alçak saldırı basın özgürlüğüne ve fikir hürriyetimize yapılmıştır. Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!" dedi.

 

TGC: Sorumlular en kısa sürede cezalandırılsın

 

        Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu da Yeniçağ gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırıyı kınadı. Kuruldan yapılan açıklamada saldırıyı azmettirenler ve yapanların kınandığı ifade edildi:

        “Gazetelere ve gazetecilere yapılan tüm saldırılarda uygulanan cezasızlık tavrının bu olayda da uygulanmamasını bekliyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Sorumluların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz.”

 

BASIN KONSEYİ: Saldırı tüm basına yapılmıştır

 

Basın Konseyi de saldırıyı kınadı. Açıklamada “Demokrasi düşmanı saldırganların bir an önce yakalanıp yargıya teslim edilmesini acilen istiyoruz. Bu saldırı, aslında ifade ve basın özgürlüğüne yapılmıştır. Çok sesliliğe ve unutturulmak istenilen eleştirel gazeteciliğe tahammül edilmeden demokrasiyi koruyamayız. Tedavi altında tutulan meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ’a acil şifalar diliyoruz. Tüm basın camiasına geçmiş olsun” denildi.

****************************

 

NOT : Çağdaş gazeteciler derneği Malatya şubesi olarak bu kahpece yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırı tüm basına yapılan şerefsiz bir saldırıdır. Bu saldırı basın ve ifade özgürlüğüne yapılmış adi kahpe ve şerefsizce yapılan bir saldırıdır. Kim ne yaparsa yapsın az sayıda kalsa da Türkiye basını görevini layıkıyla yapmaya devam edecektir bu tür baskılar bizleri yıldırmaz yıldıramayacaktır. Çok sesliliğe ve unutturulmak istenilen eleştirel gazeteciliğe tahammül edilmeden demokrasiyi koruyamayız. Demokrasi barış ve özgürlük yolunda laik demokratik hukuk devleti olacak olan Türkiye Cumhuriyeti sevgimizden sevdamızdan hiç bir güç bizi alıkoyamacak koyamaz.

Tedavi altında tutulan meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ’a acil şifalar diliyoruz. Tüm basın camiasına geçmiş olsun diyoruz

ÇGD Malatya şubesi adına

İbrahim Göçmen.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...